Що таке глаукома та як її лікувати?
Глаукома розвивається поступово, найчастіше через підвищення очного тиску. Це захворювання зорового нерва, яке призводить до ослаблення зору і вважається основною причиною сліпоти. Невідомо, що призводить до порушення відтоку водянистої вологи, що створює підвищений тиск на зоровий нерв, викликаючи його постійне ураження.
Глаукома може виникнути в будь-якому віці, навіть у новонароджених, хоча найчастіше вона зустрічається у людей літнього віку. Вона майже не проявляється жодними симптомами, тому її часто діагностують лише тоді, коли вона вже викликала серйозні проблеми із зором.
Симптоми глаукоми
Такі симптоми, як сльозотеча, періодичні головні болі, що супроводжуються затуманенням зору, і бачення кольорів веселки навколо джерел світла, можуть бути пов’язані з глаукомою, але оскільки вони не є типовими симптомами цієї хвороби, вони часто не пов’язуються з нею вчасно. Проблеми з цією хворобою в основному проявляються у вигляді погіршення гостроти зору та зменшення поля зору, а у тяжких випадках – втрати зору, яка може бути незворотною.
Виникнення глаукоми може бути пов'язане з генетичними факторами, діабетом і гіпертиреозом, хоча вона необов'язково розвивається у людей, які страждають на ці захворювання. Під час діагностики лікарі аналізують сімейний анамнез, оглядають рогівку.
Терапія включає в себе протиглаукомні краплі і застосовується довічно, та якщо її почати вчасно, вона може ефективно тримати під контролем погіршення стану зорового нерва. Якщо контроль не досягається, терапію поєднують з лазерним випромінюванням.
Лише в рідкісних випадках необхідні операції. Однак пацієнти, стан яких вдалося взяти під контроль за допомогою терапії, майже напевно збережуть зір на все життя.
Слово «глаукома» походить від грецького слова «glaukos», що означає «зелений», через зелено-сіре забарвлення кришталика, яке з’являється на ураженому оці, тому це захворювання також відоме як «зелена катаракта».